Başlangıç > Mucize, Tefekkür, İman > Tefekkür Ufku – Mucizeye Tanıklık Edin

Tefekkür Ufku – Mucizeye Tanıklık Edinİnsanlar olarak o kadar alışmışız ki olağan şeylere. Bir bebek doğumuna, bir yaprağın yeşermesine veya bir arının bal yapmasına. Nasıl oluyor da böyle gör olabiliyoruz. Bu olan şeylere mantık veya evrim saçmalıkları ile nasıl açıklayabiliriz. Kabul etmeliyiz evrim var. Fakat kabul edilmesi gereken kesin bir şey daha var ki oda eviren ve çeviren Bir’isi var. Bu inkar edilemez. Neden?

Şimdi yukarıda yer alan videoyu açın ve bir izleyin. Görüntülerde, yumurta için bir civciv oluşumu ve gelişimi yer almaktadır. Allah aşkına söyleyin. Bu yumurta zarını kırmadan ve delmeden içine bir şey yerleştire bilmeniz, içine bir şey koyma ihtimaliniz var mı? Bugün böyle bir teknoloji mevcut mu? O kadar basitleştirilmiş ki gözümüzde bu gibi mucize olaylar sıradan ve adi görüyoruz. Nerede aklımız ve mantığımız ?

Evet, yukarıda yer alan video, bir tefekkürdür. Tefekkür ise imanımızı pekiştirir ve artırır. İman ise bu asırda bizde eksik olan en önemli esastır. Sadece bu video ile yetinmeyin. Çevrenize bir bakın. Ağaçlara, toprağa, yıldızlara, göğe, elimize, gözümüze, rüzgara… Her şeyde Allah’ı ve onun bize sunmuş olduğu mucizeleri göreceksiniz.Vesselam…

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: