Başlangıç > Ramazan Ayı > Güle Güle Ya Şehr-i Ramazan

Güle Güle Ya Şehr-i Ramazan


Ramazanın son günlerini yaşıyoruz.Yarın nasipse bayram arifesi.Hem ramazan ayının bitişinin habercisi hem de bayramının gelişinin habercisi. Durdurulamayan zaman ne değerli değil mi ? Ne mutlu ki geçen bu üç ayın ve özellikle ramazan ayının kullukla gecirene ve ne betbah ki bu zamanı fırsat bilmeyip kendine çeki düzen yermeyip aldanmışlık içinde , gaflet ,dalalet ve küfür içinde geçirene. Peyhamber Efendimiz (s.a.s) “Ramazan ayına ulaşıp ta kendiniz affettiremeyene Allah’ın rahmetinden olsun.” (ila ahir) buyuruyor. Bu hadisten Ramazan ayının ne kadar önemli bir ay olduğunu içinde ne büyük affedici vakitlerin ve nurların bulunduğunu anlaşılıyor. Efendimiz Allah’ın rahmetinden uzak olsun diyorsa demek ki af olunamadıysak biz de eksik bir yön yapmadığımız bir işlerin olduğu, Ramazan ayının hakkını veremediğimiz aşikardır.Rabbim inşallah bütün Müslüman kardeşlerimi bayram namazına affedilerek çıkan kullarından eylesin. (amin)

Evet, Ramazan ayı geldi ve gidiryor. Sanki dündü Ramazan ayının ilk günü, ilk oruç tuttuğumuz, ilk Kur’an okuduğumuz birinci cüz, ilk kıldığımız teravih namazı. Ramazanın birinci günü cuma namazında hatırlıyorum vaaz veren imamın “bir de gözünüzü açmışınız ki Ramazan ayının sonuna gelmişsiniz” dediğini. O gün söyledikleri sabır cihetiyle değerlendirdim. Evet bugün de şükrü ve hamd dı içerisindeyim. Son yılların en sıcaklık değerlerine rağmen hamd olsun ki Ramazanın sonuna geldik.Rabbim inşallah Sizi bu ayın hakkını verenlerden eylemiştir.

Ramazan yerini bayrama bırakmak için yavaş yavaş elini eteğiniz çekiyor. Meydanı Ramazan Bayramına bırakmaya başlıyor.Bugünle birlikte sabah , öğle ve ikindi hatimleri son buldu. Rabbim huzurun da kabul etsin.(amin) Ve Bugün akşam da inşallah son teravih namazımızı eda edeceğiz. Yarın ise son sahur , son iftar, son niyetler ile güle güle Ya Şehri Ramazan denilecek. Rabbim rahmeti ve bereketi ile günahlarımızın af olunduğu nice güzel Ramazan aylarına kavuşmamızı nasip etsin. Rabbim Ramazan ayını bizden razı eylesin. (amin)

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: