Ramazan Bayramı


Rahmet,mağfiretve bereket mevsimi Ramazan ayını geride bırakmanın ardından, Ramazan Bayramına eriştik.

Orucun derin manevi eğitimini, sahur ve iftarın bereketini, teravihin çoskusunu ve Kur’an tilavetinin kalbimizde huşu uyandırmasının sevincinin derinden hissederek, gönüllerimizi çoşturup maneviyatımızı canlandırdık. Allah’a karşı kulluk görevlerimizi yerine getirmenin manevi huzuru ve mutluluğu içinde, Ramazan Bayramına ulaştık.Ramazan Bayramını en iyi şekilde değerlendirerek en başta anne ve babalarımız olarak üzere büyüklerimizi, hastalarımızı, komşularımızı, akraba ve dostlarımızı ziyeret etmeliyiz.

Dargınlar barıştırmalıyız, fakirleri, yetimleri, kimsesizleri ve çocukları sevindirmeliyiz.Çünkü bayram, kederlerin ve sevinçlerin paylaşıldığı toplumsal bir kaynaşma günü olarak, toplumun bütün kesimleri tarafından paylaşıldığı oranda bayram olma özelliği kazanır.

Ramazan ayında kazandığımız, Kur’an’bilgilenme gayetimiz başta olmak üzere bütün güzel hasetlerimizi, bayaramda yaşadığımız birlik, beraberlik, dostluk, barış ve kardeşlik havasına bundan da sonra sürdürebilmek, buğünümüzü ve yarınımızı daima bayram yapabilmek dileğimizdir.

Selam ve dua ile…

Bütün bayramların bayram gibi yaşandığı, barış ve mutluluğunu egemen olduğu, savaş, terör ve yoksuluğun geride kaldığı bir dünya için bayramlarını imkan olması temennisiyle, Ramazan bayramınızı kutlarız.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: