Başlangıç > Kur'an öğrenme programı, Kur'an-ı Kerim, Sure ezberle, Sure okunuşunu öğren > Kur’an-ı Kerim okumasını öğrenme programları

Kur’an-ı Kerim okumasını öğrenme programları


Selamun Aleykum. Bu yazı Allah’ın izniyle vakia.wordpress.com paylaşacağım ilk yazım olacak inşallah.Bu ve bunun gibi paylaşımlar Size İslam Dini adına bir şeyler kazandırma amacındayım. Açıkçası duanızı muhtacım ve dualarınızı istiyorum.Eksik etmeyin inşallah.

Bu yazımızda Kur’an öğrenmek isteyen kardeşlerime yardımcı olacak Kur’an öğrenme programlarını sunacağım. Kur’an okumasını öğrenmenin bir çok yolu bulunmakta. Evde ve bilgisayar başında Kur’an öğrenmek için bu programlar Size yardımcı olacaktır Allah’ın izniyle.

Kur’an öğrenme programı 1

Aşağıda gördünüz 1.Kur’an öğrenme programının ön izlemesidir. Sade ve anlaşılır bir yazılımı bulunmaktadır. Toplamda 26 ders sayfası ile kullanıcıya Kur’an öğretilmektedir. Ayrıca Surelerin okunuşu bulunmaktadır. Bu program ücretsiz olup, Kur’an öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Dosya boyutu10 mb’dir.

Kur’an öğrenme programımız güzel görünüyor dimi 🙂 İnşallah yardımcı olur. Şimdi gelelim bu güzel programı bilgisayarınıza indirmeye ve kurmaya. Aşağıya koymuş olduğum linkten indirme yapabilirsiniz. 10 mb olduğu için indirmek kısa bir sürede gerçekleşecektir inşallah. Bilgisayarınıza kaydettikten sonra ise programı açın ve “çalıştır” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Program sizi Allah’ın Rahman ve Rahim olan ismiyle karşılayacaktır 🙂  (indirme adresini http://forum.islamiyet.gen.tr sitesinden buldum)

Kur’an-ı Kerim okumasını öğrenme 1.programı indirmek için;

Kur’an öğrenme programı 2

Bu Kur’an öğrenme programı birincisine göre daha fazla boyuta sahip bununla birlikte daha fazla içeriğe sahip bulunmaktadır. Program Damla Yayınevi katkısı  ile hizmete sunulmaktadır.Program normal bir cüz sayfaları gibi ilermektedir. Alt kısımlarında bulunan linkler yardımı ile sesli bir şekilde okunuşunu dinleyebiliriz. Ayrıca ilk programda olduğu gibi sure okunuşlarını (alt 2.resim) öğrenmemize yardımcı olmaktadır. Bu sayede bilmediğimiz surelere ezberlemede bize yardımcı olabilir Allah’ın izniyle.

İkinci Kur’an öğrenme programını indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.İndirme işlemi bittikten sonra “zip” li dosyaya sol tıklayarak “buraya çıkar” deyin ve programı kurun. Hayırlı olsun (amin)

Yorumlarınız eksik etmeyin inşallah 🙂

Selam ve Dua ile…

  1. Ehlem ve Sehlem
    Ağustos 6, 2011, 4:45 pm

    Vira Bismillah. İlk yorum benden 🙂

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: